Житомирян ось уже кілька тижнів хвилюють питання транспорту. Бо без нього ніяк: на роботу, навчання, доїхати до центру… Маршрутні «скотовозки» містяни домовилися транспортом не вважати. Мабуть і водії цих «транспортних засобів» також не вважають себе частиною системи міста, оскільки систематично порушують ПДД, не оновлюють рухомий склад, не оголошують зупинки, ігнорують «Дозор». А тепер ось і валідатори зникли. Мала б повернутися ціна 3 гривні за квиток. Але їздимо по 5.
Але оскільки Житомир Онлайн – сайт хороших новин, то розповімо про перемоги. Нові зелені МАЗи їздять тепер на Крошню по 53 і 53а маршрутах. Які враження?
По-перше, водії паркуються правильно. Переваги низькопольності можна оцінити. По-друге, салон. Чисто, просторо, зручно. Є місце для пасажирів з дітьми та пасажирів на кріслах колісних. Пасажири заходять через передні двері, середні обладнані кнопкою-сигналом до водія.
Валідатор поки один, але має бути встановлено ще один. Поки що всі задоволені.
Заступник мера з питань транспорту Дмитро Ткачук на своїй сторінці у соцмережі повідомив:
«Підписали договір з банком та затвердили порядок видачі #КартаЖитомирянина.
Вже за кілька тижнів розпочнеться прийом документів для оформлення карт.
В першу чергу планується видати такі картки всім пільговика міста #Житомир, окрім того отримати свій "місцевий паспорт" можуть і інші мешканці міста.
В цілому, на карті діятиме не менше 7 різних функцій, першою і основною з яких буде забезпечення пільгового проїзду та знижок у вартості проїзду в Транспорт Житомира».
Якщо містянам щастить, то жителям області – ні. Перевізники не можуть розібратися з пільгами і щораз грають за своїми правилами. Так, ПП Савицький А. самочинно припинив возити пільгові категорії пасажирів з кінця травня, мотивуючи це тим, що вийшло розпорядження голови ОДА щодо монетизації пільг. Але ж механізми ще не розроблені! Кожна ОТГ вирішує зараз це питання самостійно. В більшості випадків гроші перераховуються перевізнику, а не пільговикам.
Оскільки зачепили учасників бойових дій, то конфлікт виявився жорстким. Військові стояли на своєму. Врешті, сторони пішли на компроміс: до вересня пільги лишаються, доки питання монетизації не вирішиться. Конфлікт заморозили.
Хотілося би спитати вас: як зручно буде саме вам? Аби ви отримували кошти на проїзд чи перевізник нехай отримує суми відшкодувань за всіх?
Що нового? Транспорт в Житомирі працюватиме у пізні години
Про це у соцмережах повідомив Дмитро Ткачук - заступник мера з питань транспорту.
З наступного тижня в вечірній та нічний #тролейбус #Житомир працюватиме за спеціальними схемами та графіками.
Суть змін полягає в наступному:
- час роботи громадського транспорту продовжено до 01:00;
- схеми руху нічних тролейбусів змінено та скорочені відносно денних;
- на площі Перемоги діятиме безкоштовна пересадка на інші маршрути;
- транспорт відправлятиметься, одночасно у всі мікрорайони, кожні 30 хв;
- розклади руху будуть розміщені на всіх зупинках по маршруту.
Дмитро Ткачук у соціальних мережах повідомив наступну інформацію про е-квиток і нічні маршрути:
Передусім основним кроком тут, який ми зробили, є впровадження автоматизованої системи оплати проїзду – того, що в народі називають електронним квитком. Тобто це набір обладнання в усіх транспортних засобах для зчитування, носій – картка або смартфон чи інша зручна форма. І також це софт, який ці речі ув’язуватиме в цілісний комплекс. На даний момент транспорт обладнаний зчитувачами, поступово популяризуємо оплату безконтактними картками, відмову від готівки шляхом диференціації тарифів. Тобто робимо більш вигідним для людей купувати електронні квитки, аніж платити готівкою в транспорті.
Що стосується пересадки за одним квитком, зараз ми якраз на цій стадії. Зокрема нічний транспорт, який ми запускаємо з понеділка – тобто маршрути, які відрізнятимуться від денного, будуть більш короткими, курсуватимуть з мікрорайону до центру міста. Тоді й виникає цей виклик, що в центрі міста декому потрібно буде здійснювати пересадку, і цей інструмент вже працюватиме.
Вчора запустили нову схему роботи громадського транспорту у вечірній та нічний час.
Суть доволі проста: починаючи з 21:00 тролейбуси курсують по 5 коротких маршрутах в найбільші мікрорайони.
За вчорашній день такими маршрутами скористалось 612 пасажирів. Якщо дана схема користуватиметься популярністю, готові розглядати продовження часу роботи нічних маршрутів.
- 2 просмотра