Останнім часом україно-польські стосунки щоразу змінюють градус з огляду на різні події, які трапляються у сусідніх країнах. Незважаючи на різновекторні зусилля політиків, які то наближають то віддаляють дві держави одна від одної, громадські інституції та окремі люди часто роблять більше своєю ініціативністю, творчістю та співпрацею.
Зараз в Україні стартує чергова хвиля освітньо-соціального проекту, який презентуватимуть представники різних організацій полонійних з різних регіонів нашої держави, які працюють в різних освітньо-культурних осередках.
Метою проекту є створення активних ініціативних груп, які створюватимуть власні ідеї- проекти у громадах, звідки приїхали.
Як повідомляє Житомир Онлайн, 2 червня у Львові на базі середньої школи номер 10 ім. Святої Марії Магдалени, відбулася перша установча сесія Інноваційного Центру Місцевої Активності під назвою «Сприяння розвитку польської національної меншини в Україні».
Будь-яка польська організація чи спілка, школа могла представити команду, яка складається з чотирьох учасників: вчителя-полоніста, учня (учениці), батька (матері) дитини та лідера громади для того, аби вони придумали ідею власного освітньо-культурного проекту.
Подальші сесії будуть відбуватися протягом року і допомагатимуть у розвитку проекту і його промоції. Організатори на першій сесії провели установчий тренінг з будування команд і знайомства учасників, налагодження зв’язків.
Тренери пояснили первинні психологічні засади співпраці. Чому люди хочуть або не хочуть робити щось разом? Що заважає чи сприяє ефективній комунікації? Чому ми не чуємо інших? Чому навіть хороші ідеї приречені на провал? Часто тому, що ініціатори не прислухаються до по треб ЦІЛЬОВОЇ аудиторії і вважають, що їм краще відомі проблеми та прагнення тих, для кого задумається проект.
Ідея, яка відірвана від місцевої громади, не буде підтримана. Тому так важливо, аби підтримувався постійний зворотній зв'язок з громадою і її активна підтримка. Люди ніколи не будуть цінувати того, в чому не брали участі і навпаки, найбільше цінують те, до чого приклали власний час та ресурси.
Завершився день майстер-класом із визначення потреб різних вікових категорій відповідного віку: від 10 до 60 років, аби тренуючись учасники змогли визначити, чого саме хоче громада, яка складається з представників різних поколінь.
Натхненні на суспільно важливу справу, учасники повернулися у свої регіони, аби готуватися до другого кроку – дослідження потреб громади.