З 1 по 10 жовтня житомирян запрошували голосувати за проекти, що будуть реалізовані наступного року в рамках бюджету участі. Потім голосування продовжили до 16 жовтня. Сьогодні стали відомі підсумки.
Із 60-ти заявок було відібрано 13. Між ними і буде розподілено кошти. Найбільше радіє Валерій Васильович Онопрієнко - у нього кілька проектів-переможців.
Цікаво, що перше місце посів проект світло-музичного фонтану. Хочеться спитати: чи то слава Вінниці (а тепер і Умані) не дає спати українським містам, чи то люди так полюбляють шоу та фонтани, що готові поставити їх наперед? Насправді, невідомо. Реклами, агітматеріалів саме за цей проект по місту майже не було.
Чого не скажеш про «бронзовий» проект євро-зупинок від Владислава Пучіча. Амбітна ідея, яка успішно працює в європейських містах, коли на зупинці є табло з точним графіком руху транспорту, бездротовим зв’язком, можливістю викликати екстрені служби та скористатися тривожною кнопкою. Реклама проекту була присутня на зупинках та в салонах тролейбусів. Автор активно агітував та пояснював всі нюанси в соцмережах, зустрічався з бажаючими особисто.
Між ним та Скиданом Олегом, ректором ЖНАУ відбувалася запекла боротьба. Влад Пучіч звинувачував конкурента у корупції та адмінресурсі, адже студенти у навчальний час дружно приходили віддавати голоси за екосквер, при чому нічого не знаючи про сам проект, крім його номера у списку.
Засвітилися у порушеннях і бібліотеки, де «голосували», використовуючи копії паспортів та фейкові мейли, які створили перед тим. Тому три проекти з голосування було знято, незважаючи на те, що вони вийшли в переможну десятку.
«У порівнянні з минулим роком кількість голосуючих зросла вдвічі. Якщо у 2016 році проголосували чотири тисячі житомирян, то у 2017 за кращі проектні пропозиції проголосували понад вісім тисяч. У 2018 році на реалізацію проектних пропозицій бюджету участі передбачено 12 149 595 гривень. Загальна вартість 13 проектів, що визначені переможцями складає 11 828 106 гривень», - зазначила секретар міської ради Наталія Чиж.
Цього року можна було голосувати з одного ПК всім членам одного домогосподарства, також могли голосувати студенти та ті, хто працює в Житомирі.